Najgoretsze wstawki


Autor: xmen829
Data: 1 Marzec 2009
Kategoria: FILMY » Lektor
+5
Zakochany.Szekspir.lektor


DODANO DANE NAPRAWCZE 10 %

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!

Ten kameralny film okazał się niespodziewanie wielkim sukcesem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym. Okazało się, że nie tylko wielkie superprodukcje pełne gwiazd maja szansę na sukces. Czasami hitem staje się komedia romantyczna o miłosnych perypetiach największego dramaturga wszech czasów.
Przenosimy się w lata 90. XVI wieku. Mlody, dobrze zapowiadający się poeta Will Szekspir przeżywa właśnie kryzys twórczy. Mimo nacisków właścicieli teatru, w którym ma byc wystawiona jego najnowsza sztuka, Szekspir nie potrafi zmusić się do pracy nad tekstem, zatytułowanym roboczo "Romeo i Ethel, córka pirata". Wszystko zmienia się jednak, gdy pewnego dnia w teatrze zjawia się śliczna Lady Viola. Młoda ta dama pała chęcią zostania aktorką. W owych czasach zawód ten był jednak zarezerwowany dla mężczyzn, bądź też kobiet niskiego stanu. Dlatego Viola przybywa na przesłuchanie do roli w męskim przebraniu. Jednak prawda szybko wychodzi na jaw, szczególnie że Violi spodobał się bardzo młody dramaturg i to z wzajemnością. Will Szekspir odnajduje w młodej kobiecie ucieleśnienie swych marzeń. Jest tylko jeden problem, bowiem jego wybranka została przyrzeczona Lordowi Wessex i to na rozkaz samej królowej Elżbiety I. Tymczasem zakochany poeta przelewa swe uczucia na papier i tworzy dramat milosny, który tytułuje "Romeo i Julia".
Opowieść ta nie jest oparta na faktach, ale nie wykluczone że mogła się wydarzyć. Jednak reżyserowi Johnowi Maddenowi nie zależało na wierności faktograficznej, ale na tym by opowiedzieć piękną historię miłosną. To się w stu procentach udało, co jest także zasługą aktorów. W rolach kochanków wystąpili Joseph Fiennes (znany w Polsce z filmu "Marta i wielbiciele") i Gwyneth Paltrow, zaś partnerują im Geoffery Rush ("Blask"), Judi Dench ("Jej wysokość pani Brown") i Ben Affleck ("Armageddon").


Informacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.