Najgoretsze wstawki


Autor: xmen829
Data: 23 Luty 2009
Kategoria: FILMY » Dubbing
+5
Opis:

Wehrmacht. Ta nazwa do dziś budzi grozę. Zbrojne ramię Trzeciej Rzeszy, armia Adolfa Hitlera, która w czasie II wojny światowej przeszła przez Europę niosąc śmierć i zniszczenie. Jak powstała? Na czym polegała jej niszczycielska potęga?
Dlaczego przyniosła śmierć milionom ludzi? Kim byli jej żołnierze? I wreszcie: dlaczego poniosła ostateczną klęskę? Na te i wiele innych pytań szukają odpowiedzi dwaj wybitni filmowcy korzystając ze wspomnień ofiar i żołnierzy Wehrmachtu, posiłkując się unikalnymi, często niepublikowanymi dotąd filmami archiwalnymi,a także odtwarzając kluczowe wydarzenia w historii tej znienawidzonej armii. Fascynujący serial dokumentalny o udziale Wehrmachtu, czyli niemieckiej armii, w II wojnie światowej. Niemiecki reżyser koncentruje się na udziale oficerów i żołnierzy Wehrmachtu w zbrodniach wojennych i próbuje pokazać,
co i kiedy wiedzieli niemieccy żołnierze na temat prawdziwej natury nazistowskiego reżimu. Pięknie wydany na pięciu płytach serial został częściowo nakręcony w Polsce. Niektóre sceny powstałe dzięki m.in. prywatnych zapiskom wysokich rangą oficerów zostały zainscenizowane z udziałem aktorów.
Bardzo mocną stroną serialu są także rzadko wcześniej pokazywane kolorowe filmy, m.in. z okupowanej Polski.

Na zestaw składa się pięć odcinków:

- Atak na Europę
- Punkt zwrotny
- Zbrodnie wojenne
- Ruch oporu
- Upadek potęgAby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!
Informacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.