Najgoretsze wstawki


Autor: HCI
Data: 10 Październik 2015
Kategoria: FILMY » Dokumentalne
0Historia faszyzmu
La storia del fascismo
(2006) PL.DVBRip.x264.AC3-HcI
| Lektor PL |Historia faszyzmu / La storia del fascismo (2006) PL.DVBRip.x264.AC3-HcI / Lektor PL


Historia faszyzmu / La storia del fascismo (2006) PL.DVBRip.x264.AC3-HcI / Lektor PLINFO / OPIS :
Historia faszyzmu
(La storia del fascismo)
serial dokumentalny Włochy 2006
Reżyseria: Folco Quilici

Dzieje faszyzmu - od powstania doktryny we Włoszech w latach 20. XX wieku, poprzez wydarzenia w hitlerowskich Niemczech, aż do upadku Mussoliniego i ustanowienia Włoch republiką.
Dane Techniczne:

Format : Matroska at 2 409 Kbps
Length : 568 MiB for 32mn 59s 602ms
______ __________________________
Format : Matroska at 2 711 Kbps
Length : 835 MiB for 43mn 5s 327ms

Video #0 : AVC at 2 401 Kbps
Aspect : 720 x 576 (1.363)

Audio #0 : MPEG Audio at 160 Kbps
Infos : 2 channels, 48.0 KHz
Language : pl

Audio #1 : E-AC-3 at 96.0 Kbps
Infos : 2 channels, 48.0 KHz


Opis uploadu:

Source : HDTV
Rodzaj kompresji : brak
Zawartość uploadu: plik .mkv
Wersja językowa : Lektor PL
Dane Naprawcze : brak

Historia faszyzmu / La storia del fascismo (2006) PL.DVBRip.x264.AC3-HcI / Lektor PL

Historia faszyzmu (1)


W tym odcinku..
Mussolini przejmuje władzę w rządzie Włoch. We Włoszech dochodzi do przemian, których stara klasa polityczna nie jest w stanie zrozumieć. Faszyści zdobywają coraz większe poparcie we wszystkich warstwach społecznych. Zwieńczeniem drogi faszystów po władzę jest Marsz na Rzym.
(brak wstepu; tzw.czołówki)
Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!

Historia faszyzmu (2)

W tym odcinku..
Marsz na Rzym jest uważany za początek ery faszyzmu. Pod naciskiem faszystów, Włochy zmieniają swoje oblicze: narasta strach, rosną niepokoje społeczne. Po mianowaniu Mussoliniego prezesem Rady Ministrów, w czerwcu 1924 roku krajem wstrząsa sprawa zabójstwa socjalistycznego deputowanego Giacoma Matteotti.

Historia faszyzmu (3)

W tym odcinku..
...

Historia faszyzmu (4)

W tym odcinku..
Mussolini ma świadomość, że we Włoszech nie można rządzić bez poparcia katolików. Podejmuje więc działania polityczne, które mają zapewnić mu przychylność Watykanu. Prowadzone przez kilka lat negocjacje skutkują zawarciem w 1929 r. traktatów laterańskich. W ten sposób rozwiązany zostaje wieloletni problem tzw. kwestii rzymskiej. Pozornie Kościół odnosi zwycięstwo, lecz nad Bazyliką św. Piotra ponownie gromadzą się czarne chmury.

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!
Historia faszyzmu (5)

W tym odcinku..
Po zakończeniu I wojny światowej Europa przestała się liczyć na arenie międzynarodowej. Prym wiodą Stany Zjednoczone Ameryki. Gospodarki europejskie przeżywają głęboki kryzys. Ruchy totalitarne przedstawiają narodom specyficzną interpretację tych zjawisk i zyskują coraz szersze poparcie ludności. Ponadto kryzys na giełdzie nowojorskiej w roku 1929 roku wywiera ogromny, negatywny wpływ na światową politykę.

Historia faszyzmu (6)

W tym odcinku..
Polityka jest sztuką zawierania kompromisów. Mussolini zna tę zasadę i nigdy o niej nie zapominał. Ruch faszystowski ma charakter republikański, jednak Duce zabiega o przychylność monarchy. Mussolini wie, że nie może bagatelizować kwestii rzymskiej, która od czasów zjednoczenia Włoch ciąży na losach kolejnych rządów, utrudniając sprawowanie władzy.

Historia faszyzmu (7)

W tym odcinku..
Mussolini zabiega o poparcie Włochów. Reżim nie dysponuje własną, prawdziwą ideologią, dąży więc do spojenia narodu, upowszechniając kult jednostki, kult Duce. Coraz mocniejsze więzy Mussoliniego z Hitlerem nie podobają się Włochom. Duce straci poparcie swoich współobywateli wraz z zaangażowaniem się w działania wojenne.

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Historia faszyzmu (8)

W tym odcinku..
Aż do połowy lat 30. XX wieku Mussolini cieszy się poparciem swojego narodu, które traci z powodu niewłaściwej polityki zagranicznej. W dziedzinie spraw międzynarodowych Duce ewidentnie pozostaje pod wpływem Hitlera. W roku 1938 parlament wydaje ustawy rasowe, które zostają negatywnie przyjęte przez opinię publiczną. We wrześniu 1939 roku Hitler napada na Polskę, a Mussolini prowadzi swoje państwo na skraj przepaści.Historia faszyzmu (9)

W tym odcinku..
Już w roku 1923 Mussolini był przekonany, że jest w stanie otworzyć nowy rozdział w kolonialnej historii Włoch. Piątego maja 1936 roku Włosi zajmują Addis Abebę. Król Włoch otrzymuje tytuł cesarza, a Mussolini ogłasza światu, że po 15 wiekach na rzymskich wzgórzach znów rozkwitło cesarstwo. Włochy coraz bardziej zbliżają się do Hitlera.Historia faszyzmu (10)

W tym odcinku..
Kiedy po inwazji Niemiec na Polskę Wielka Brytania i Francja wypowiadają wojnę III Rzeszy, Włochy ogłaszają niezaangażowanie zbrojne, lecz Duce obawia się, że zostanie odsunięty od wielkich wydarzeń historycznych. 10 czerwca 1940 r. ogłasza więc stan wojny. Podejmuje działania zbrojne na wielu frontach, co bardzo szybko prowadzi do zmiany nastrojów nawet największych optymistów.Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Historia faszyzmu (11)

W tym odcinku..
Na początku 1941 r. Włosi mają trudności na wszystkich frontach. 6 kwietnia wycofują się ze stolicy Etiopii, Addis Abeby, którą zdobyli zaledwie pięć lat wcześniej. Nastroje są coraz gorsze i nawet reżimowej propagandzie nie udaje się ich zmienić. W lipcu i sierpniu 1942 r. wojska Osi osiągają najdalej wysunięte punkty swojej ekspansji. Przywódcy łudzą się, że wojna jeszcze nie jest przegrana, lecz w rzeczywistości rozpoczął się proces upadku.Historia faszyzmu (12)

W tym odcinku..
Na początku 1941 roku Włosi mają trudności na wszystkich frontach. Nastroje są coraz gorsze, nawet reżimowej propagandzie nie udaje się ich zmienić. W lipcu i sierpniu 1942 roku wojska Osi osiągają najdalej wysunięte punkty swojej ekspansji. Przywódcy łudzą się, że wojna jeszcze nie jest przegrana, lecz w rzeczywistości rozpoczął się proces upadku.Historia faszyzmu (13-ost.)

W tym odcinku..
12 września 1943 roku Niemcy uwalniają Mussoliniego aresztowanego przez nowe włoskie władze. Duce powołuje Włoską Republikę Socjalną, nowe państwo, w którym niepodzielnie panują Niemcy. W tym samym czasie na Północy kraju rośnie opór, głównie dzięki powstającym licznym oddziałom partyzanckim liczącym tysiące bojowników.Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Historia faszyzmu / La storia del fascismo (2006) PL.DVBRip.x264.AC3-HcI / Lektor PL

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Zobacz Moje Pozostałe Newsy

...:: na VOREK.PL ::...

Kliknij TU

*Artykuł edytował: HCI - 15 Styczeń 2016
Powód: + E11-13ost.

Informacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.