Najgoretsze wstawki
Opcje filtrowania artykułów
Ukryj opcje / resetuj

Rok produkcji

Hosting plików

Wersja językowa

Jakość

Gatunek

Data: Dzisiaj, 21:25
Kategoria: FILMY » BluRay
0

Bitwa o Jangsari / The Battle of Jangsari / Jangsa-ri 9.15 (2019)
DUAL.DiY.1080p.BD9.ReENCODED.BluRay.AVC.DTS-P2P / Polski Lektor i Napisy PL
BLU-RAY 9 | WYDANIE CUSTOM


Bitwa o Jangsari / The Battle of Jangsari / Jangsa-ri 9.15 (2019)  DUAL.DiY.1080p.BD9.ReENCODED.BluRay.AVC.DTS-P2P / Polski Lektor i Napisy PL

Więcej...
Data: Dzisiaj, 20:21
Kategoria: FILMY » BluRay
0
Ojciec Chrzestny III / The Godfather Part III (1990) 1080p Lektor / Napisy PLReżyseria: Francis Ford Coppola
Scenariusz: Francis Ford Coppola, Mario Puzo, Dean Riesner
Gatunek: Dramat, Gangsterski
Kraj: USA
Rok produkcji: 1990
Czas trwania: 162 minut

Opis:
W części trzeciej "Ojca chrzestnego", Don Michael Corleone (Al Pacino) jest już człowiekiem starym. Zalegalizował swe interesy, zerwał z niebezpiecznym trybem życia. Jest szanowanym obywatelem, nie skąpiącym dolarów na szlachetne cele, za co szczególnie go ceni najwyższa hierarchia kościelna. Ale przed przeszłością nie ma ucieczki. Jego życie naznaczone zostało zbrodnią na zawsze. Al Pacino jest równie prawdziwy jako szacowny biznesmen, zmęczony demon zbrodni i załamany ojciec. Nie pasuje do świata, w którym liczy się coś więcej niż pieniądze (choć twórcy pesymistycznie oceniają jego istnienie) ani do tego, w którym rację mają tylko ludzie z karabinami. Jego czas minął bezpowrotnie.


Artykuł edytował: Gazda462 - Dzisiaj, 20:21

Więcej...
Data: Dzisiaj, 20:21
Kategoria: FILMY » BluRay
+1
Ojciec Chrzestny II / The Godfather Part II (1974) 1080p Lektor / Napisy PLReżyseria: Francis Ford Coppola
Scenariusz: Mario Puzo, Francis Ford Coppola
Gatunek: Dramat, Gangsterski
Kraj: USA
Rok produkcji: 1974
Czas trwania: 200 minut

Opis:
Francis Ford Coppola kontynuuje trylogię "Ojciec chrzestny" ponownie współpracując z pisarzem Mario Puzo i ukazując losy dwóch pokoleń rodu Corleone w bezwzględnym dążeniu do władzy. Reżyser podzielił swój film na dwie części. W pierwszej, stanowiącej swoisty prequel, przedstawił losy młodego Don Vito, zagranego bezbłędnie przez Roberta De Niro, który za swą kreację otrzymał Oscara dla Najlepszego Aktora w Drugoplanowej Roli. Druga część, będąca kontynuacją oryginału, ukazuje przejmowanie przez Michaela (Al Pacino) władzy w mafijnej rodzinie.


Artykuł edytował: Gazda462 - Dzisiaj, 20:21

Więcej...
Data: Dzisiaj, 20:21
Kategoria: FILMY » BluRay
+1
Ojciec Chrzestny / The Godfather (1972) 1080p Lektor / Napisy PLReżyseria: Francis Ford Coppola
Scenariusz: Mario Puzo, Francis Ford Coppola
Gatunek: Dramat, Gangsterski
Kraj: USA
Rok produkcji: 1972
Czas trwania: 175 minut

Opis:
"Zawsze chciałem pokazać mafię jako metaforę Ameryki. I mafia, i Ameryka mają swe korzenie w Europie" - powiedział Coppola. Film oparty jest na słynnej powieści Mario Puzo, amerykańskiego pisarza pochodzenia włoskiego, która stała się światowym bestsellerem i przyniosła autorowi fortunę. Ukazuje on amerykańskie społeczeństwo lat 1945-1955 i więzy łączące mafię z rozmaitymi środowiskami, od Waszyngtonu po Hollywood. Przedstawia dzieje rodziny Corleone, z jej Ojcem Chrzestnym, Vito Corleone (znakomita kreacja Marlona Brando) na czele. Piękne zdjęcia, muzyka, którą zachwycił się cały świat i doskonała obsada aktorska są dodatkowymi atutami tej mistrzowsko sfilmowanej gangsterskiej sagi. Film Coppoli zdobył trzy Oscary.


Artykuł edytował: Gazda462 - Dzisiaj, 20:21

Więcej...
Data: Dzisiaj, 20:20
Kategoria: FILMY » BluRay
0
Magia Wielkiego Błękitu - Siedem Kontynentów (2011) 1080p Lektor PLReżyseria: Dariusz Sepioło
Gatunek: Dokumentalny
Kraj: Polska
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 315 minuty

Opis:
Magia wielkiego błękitu - Siedem kontynentów" to produkcja unikalna na skalę światową. Nie powstał bowiem dotychczas dokument tak doskonale oddający piękno podwodnego świata, a w dodatku zrealizowany przez Polaka - Darka Sepioło - człowieka, któremu udało się połączyć pasję nurkowania i profesjonalną fotografię. Siedem filmowych opowieści z siedmiu kontynentów - to niezwykła podróż pokazana oczami człowieka, który potrafi przed nami odkryć wyjątkowość najpiękniejszych miejsc ukrytych pod powierzchnią wody. Od ławicy kilkuset barakud rozświetlonych porannym słońcem przy rafach Papui Nowej Gwinei, przez spotkanie z 4-metrowym lampartem morskim przy majestatycznych górach lodowych Antarktyki, aż po wielkie polowanie na sardynki u wybrzeży RPA - każde ujęcie, każda scena hipnotyzuje i zadziwia widza. Głębiny mórz i oceanów przyciągają ciszą i zjawiskowym pięknem, kto raz uległ ich urokowi wie, że wielki błękit działa jak magnes.


Artykuł edytował: Gazda462 - Dzisiaj, 20:20

Więcej...
Data: Dzisiaj, 20:20
Kategoria: FILMY » BluRay
0
BBC Życie / Life (2010) 1080i Lektor / Napisy PLReżyseria: David Attenborough
Gatunek: Dokumentalny, Przyrodniczy
Kraj: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2010
Czas trwania: 250 minut

Opis:
owoczesne techniki filmowe pozwoliły stworzyć niepowtarzalne, oszałamiająco piękne sekwencje. Ptaki tańczące na wodzie w niesamowitym godowym spektaklu, ryby przechytrzające drapieżniki dzięki płetwom pozwalającym im się poderwać do lotu, muchy biorące udział w hipnotyzującym konkursie pompowania gałek ocznych.Ekscytujący, odkrywczy, elektryzujący i pełen niezwykłych, sfilmowanych po raz pierwszy sytuacji z życia zwierząt, dziesięcioodcinkowy serial przedstawia 130 niesamowitych historii z frontu świata przyrody, opowiedzianych przez Davida Attenborough.Odkryjcie oszałamiającą różnorodność życia na Ziemi oraz widowiskowe i zaskakujące taktyki jakie zwierzęta i rośliny stworzyły, by przetrwać. To jest jak obserwowanie ewolucji w akcji.Podczas czterech lat pracy i ponad trzech tysiącach dni zdjęciowych na wszystkich kontynentach, w najprzeróżniejszych środowiskach powstała seria, która odmienia dotychczasowe oblicze filmu przyrodniczego.


Artykuł edytował: Gazda462 - Dzisiaj, 20:20

Więcej...
Data: Dzisiaj, 20:19
Kategoria: FILMY » BluRay
0
Everest (2015) 1080p Lektor / Napisy PLReżyseria: Baltasar Kormákur
Gatunek: Przygodowy, Thriller
Kraj: Islandia , USA , Wielka Brytania
Rok produkcji: 2015
Czas trwania: 121 minut

Opis:
Rok 1996. Podczas wspinaczki na najwyższy szczyt świata członkowie ekspedycji stawiają czoło potężnej burzy śnieżnej.


Artykuł edytował: Gazda462 - Dzisiaj, 20:19

Więcej...
Data: Dzisiaj, 20:19
Kategoria: FILMY » BluRay
0
Drogówka (2013) 1080i Lektor / Napisy PLReżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech Smarzowski
Gatunek: Kryminał, Obyczajowy
Kraj: Polska
Rok produkcji: 2013
Czas trwania: 118 minut

Opis:
"Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których, poza pracą, łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartek Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.


Artykuł edytował: Gazda462 - Dzisiaj, 20:19

Więcej...
Data: Dzisiaj, 20:17
Kategoria: FILMY » BluRay
0
Noe Wybrany Przez Boga / Noah (2014) 1080p Lektor / Napisy PLReżyseria: Darren Aronofsky
Scenariusz: Darren Aronofsky, Ari Handel
Gatunek: Dramat, Fantasy
Kraj: USA
Rok produkcji: 2014
Czas trwania: 138 minut

Opis:
Zainspirowany biblijną historią o sile ducha, poświęceniu i nadziei Darren Aronofsky przekłada na język filmu osobistą wizję opowieści o Noem. Russell Crowe wciela się w niej w postać człowieka, który został wybrany do podjęcia wielkiej misji uratowania rodzaju ludzkiego oraz zwierząt przed apokaliptycznym potopem, który ma zniszczyć zepsuty świat. Film podejmuje towarzyszące człowiekowi od zarania dziejów tematy dobra i zła, zniszczenia i miłosierdzia, nadziei oraz rodziny.


Artykuł edytował: Gazda462 - Dzisiaj, 20:17

Więcej...
Data: Dzisiaj, 20:17
Kategoria: FILMY » BluRay
0
Bitwa O Midway - Midway (1976) 1080p Lektor / Napisy PLReżyseria: Jack Smight
Scenariusz: Donald S. Sanford
Gatunek: Dramat, Wojenny
Kraj: USA
Rok produkcji: 1976
Czas trwania: 132 minut

Opis:
Rok 1942. Tokio zostaje zbombardowane przez Amerykanów. W Pearl Harbor na Hawajach kapitan Matt Garth (Charlton Heston) omawia ze współpracownikami kwestię odwetu ze strony wroga. Szczególnie zagrożona jest wyspa Midway. Mieszkający w Stanach Zjednoczonych Japończycy zostają internowani. Wśród nich jest także Haruko Sakura (Christina Kokubo), ukochana syna kapitana Gartha, Toma (Edward Albert). Jej narzeczony dostaje zaś rozkaz wyruszenia na front.


Artykuł edytował: Gazda462 - Dzisiaj, 20:17

Więcej...