Najgoretsze wstawki
Data: 23 Wrzesień 2022
Kategoria: DOKUMENTY » E-booki
+1
Danny S. Parker - Wojna Peipera: Wojenna kariera dowódcy SS Jochena Peipera 1941-1944

Danny S. Parker - Wojna Peipera

Wielkość: 53.xx MB
Gatunek: historyczna
Rodzaj Kompresji: rar
Zawartość: Pdf.Epub.Azw3.Mobi
Wersja językowa: [PL]
Rok wydania: 2021

Danny S. Parker - Wojna Peipera


„Zła reputacja zobowiązuje” – oto jak w 1943 roku Jochen Peiper w liście do kraju scharakteryzował swoją zaprawioną w bojach jednostkę. Wojna Peipera to nowa, poważna praca z zakresu historii wojskowości, która wyszła spod pióra uznanego autora. Prezentuje wyjątkowe spojrzenie na II wojnę światową, jest ona bowiem ukazana z perspektywy prominentnych postaci tej mrocznej strony historii.

Książka opisuje wojenną karierę pułkownika Waffen-SS Jochena Peipera, przystojnego młodego Aryjczyka, który cieszył się w III Rzeszy statusem bohatera. Na początku konfliktu służył jako osobisty adiutant Heinricha Himmlera, a następnie, otrzymawszy dowództwo w strukturach dywizji imienia samego Führera – Leibstandarte Adolf Hitler – zasłynął zuchwałym i brutalnym stylem wojowania na froncie wschodnim. Na jego odcinku Niemcy brali niewielu jeńców, a rasowe ludobójstwo było niemal na porządku dziennym.

Dzięki tej opartej na gruntownych badaniach książce stajemy się świadkami apogeum powodzenia, a następnie krachu nazistowskich ambicji militarnych, gdyż Peiper walczył zarówno na froncie wschodnim, jak i zachodnim. Wojna Peipera to wnikliwe spojrzenie na wojnę Hitlera, ale dowiemy się również, jak dzięki ściśle tajnej placówce inwigilacyjnej na terytorium Stanów Zjednoczonych udało się wydobyć na światło dzienne mroczne sekrety świetnie pilnującego swoich tajemnic Waffen-SS.


[Napoleon V, 2021]


Danny S. Parker - Wojna Peipera

..........

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!

  • 23 Wrzesień 2022 18:19
  • Status: Offline
  • Artykułów: 0
  • Komentarzy: 5
super sprawa
Informacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.