Najgoretsze wstawki


Data: 5 Sierpień 2022
Kategoria: DOKUMENTY » E-booki
0
Wojciech Lipoński - Narodziny cywilizacji Wysp Brytyjskich

Wojciech Lipoński - Narodziny cywilizacji Wysp Brytyjskich

Format: epub, pdf | Rozmiar: 19.5 MB | Data wyd: 2017

Czy historia krajów Wysp Brytyjskich zasługuje na miano odrębnej cywilizacji? Wojciech Lipoński nie ma wątpliwości. Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia, ale też Wyspa Man, Hebrydy czy Orkady pomimo różnic stworzyły specyficzną regionalną kulturę, wyraźnie różną od tej z kontynentu. Ani trudna historia, ani nawet brak wspólnego rodowodu mieszkańców Wysp nie przekreśla ich niewątpliwej, liczącej ponad piętnaście stuleci wspólnoty cywilizacyjnej.
W tej fascynującej i świetnie napisanej książce poznamy dzieje wspólnot zamieszkujących Wyspy od najstarszego datowania obecności człowieka , pierwszych megalitycznych kultur, okres czasów rzymskich i po rzymskich (z legendami arturiańskimi na czele), by skończyć na podboju normańskim i ustanowieniu Wielkiej Karty Wolności w 1215 r. w samej Anglii, a utwierdzeniem się dominacji normańskiej w pozostałych krajach brytyjskich na przełomie XIII/XIV wieku.

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Artykuł edytował: CrusAder - 5 Sierpień 2022
Powód: kosmetyka

Informacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.