Najgoretsze wstawki


Autor: Torres
Data: 14 Wrzesień 2017
Kategoria: DOKUMENTY » E-booki
0
Teatro Grottesco - Thomas Ligotti

Teatro Grottesco - Thomas Ligotti

Format: pdf, epub, mobi
Rozmiar: 3.5 mb
Data wydania: 2014
Wersja Językowa: polska

"Teatro Grottesco" to zbiór najlepszych opowiadań mistrza współczesnych opowiadań grozy, którego niezwykła wyobraźnia ukazuje horror egzystencji. W opowiadaniach Ligottiego "zło" nie ma w sobie nic ponadzmysłowego, czai się bowiem tuż za rogiem, a nawet bliżej, w ludzkim ciele, zmysłach, myślach. Nieporównywalny z niczym geniusz Ligottiego zapewnia mu uznanie czytelników i krytyków, którzy wielokrotnie nagradzali go prestiżowymi wyróżnieniami, m.in. Nagrodą im. Brama Stokera oraz International Horror Gild Award.
Ligottiego nieprzypadkowo klasyfikuje się jako czołowego reprezentanta weird fiction, gatunku wyrosłego z tego samego pnia co klasyczna groza, w zasadzie stanowiącego osobne zjawisko literackie, które jednak dzieli z horrorem odcienie stanów emocjonalnych wzbudzanych w czytelniku lęku lub niepokoju. Źródła tego lęku i niepokoju są jednakże zupełnie inne. Można doszukiwać się ich w doświadczeniu zdumienia nieprzenikalnością świata, w labiryntowej dezorientacji uczestników gry, której reguły nie tylko są nieprzejrzyste, ale zgodnie z prawem ciągłych przeobrażeń nieustannie tworzone od nowa.

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Artykuł edytował: Torres - 19 Wrzesień 2019
Powód: reupload

  • 30 Wrzesień 2019 14:37
  • Status: Offline
  • Artykułów: 0
  • Komentarzy: 54
Dzięki za reupload smile
Informacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.