Najgoretsze wstawki
Autor: Torres
Data: 12 Wrzesień 2017
Kategoria: DOKUMENTY » E-booki
0
Oszustwo niedoskonałe - David Walsh

Oszustwo niedoskonałe - David Walsh

Format: pdf, epub, mobi
Rozmiar: 2.7 mb
Data wydania: 2013
Wersja Językowa: Polska

Siedem wygranych Tour de France. Największe oszustwo w historii sportu.
Sam jeden przeciwko zmowie milczenia. Pozwolił kibicom poznać prawdziwe oblicze sportowców, którzy przekraczają granice prawa, i zadał cios "kulturze dopingu". Jak napisał w "Polska. The Times" Robert Zieliński: "Mam wrażenie, że sprawa Lance'a Armstronga to moment przełomowy w historii sportu. Upada bowiem jedna z jego największych ikon".
Swoją samotną walkę ze zmową milczenia rozpoczął w 1999 roku. Po pierwszym zwycięstwie Armstronga w Tour de France zaczął podejrzewać, że kolarz nie jest "czysty". Lance Armstrong nazwał go "pier... małym trollem". W 2013 roku Armstrong przeprosił go publicznie w programie Oprah Winfrey.
Na celowniku "trolla" nie był jednak Armstrong, a cały mafijny system wspierający doping. Jak udało się go rozbić? Walsh opisuje kolarzy korzystających z EPO (środek zwiększający wydolność krwi), lekarzy wspomagających sportowców, a także walczących z systemem agentów i dziennikarzy. Najważniejszą rolę odgrywają bezpośredni świadkowie: żona jednego ze sportowców, masażystka, kolega z drużyny "nieczystego" zawodnika. Jeśli dziś peleton jadący w Tour de France jest najczystszy od dwudziestu lat, jest w tym duża zasługa Walsha. Zwyciężył − razem z duchem prawdziwego sportu.

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Informacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.