Najgoretsze wstawki
Autor: Torres
Data: 12 Wrzesień 2017
Kategoria: DOKUMENTY » E-booki
0
Gretel i ciemność - Eliza Granville

Gretel i ciemność - Eliza Granville

Format: pdf, epub, mobi
Rozmiar: 4.2 mb
Data wydania: 2015
Wersja Językowa: Polska

Mała, niewinna dziewczynka w nazistowskich Niemczech, poważany psychoanalityk w Wiedniu końca XIX wieku i tajemnica, która połączy ich losy na zawsze.
Wiedeń, 1899 rok. Słynny psychoanalityk Josef Breuer spotyka najdziwniejszą ze swoich pacjentek. Znaleziona nieopodal szpitala dla psychicznie chorych, chuda, z ogoloną głową, twierdzi, że nie ma imienia ani uczuć; że w ogóle nie jest człowiekiem. Breuer postanawia zgłębić przyczyny jej stanu.
Nazistowskie Niemcy, wiele lat później. Mała zagubiona Krysta całymi dniami bawi się sama. Jej mama zmarła. Jej ojciec pracuje w lecznicy z "ludźmi-zwierzętami". Dziewczynka, zatopiona w historiach o Hanselu i Gretel, Fleciście i innych baśniowych postaciach, nie dostrzega niebezpieczeństwa, jakie czai się wokoło. A kiedy wszystko się zmienia i świat wokół niej staje się straszniejszy od jakiejkolwiek opowieści, odkrywa, że wyobraźnia ma większą moc, niż kiedykolwiek podejrzewała...
Te dwa światy staną się częściami jednej znacznie większej opowieści, która wnika w najciemniejsze, najbardziej wstydliwe miejsca historii XX wieku i ukazuje w oszałamiającym finałowym zwrocie akcji; drogę prowadzącą z powrotem ku światłu.


Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Artykuł edytował: Torres - 25 Luty 2019
Powód: reupInformacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.