Najgoretsze wstawki


Autor: gibson1965
Data: 16 Wrzesień 2017
Kategoria: DOKUMENTY » Audioboki
0
Drózd Iwona Taida - Aisha i wąż. Baśnie arabskie [Audiobook PL]


Opis:


Niektórym może się wydawać, że jedyne baśnie to te, które znamy tu, w Europie. Nic bardziej mylnego. Baśnie powstawały na całym świecie. Ma je w swojej kulturze i tradycji niemal każdy kontynent i wiele krajów. Łączą się z ludowymi wierzeniami, uwarunkowaniami geograficznymi, historią. Wiele takich baśni jest starszych niż te, które stworzyli bracia Grimm czy Andersen.
Tym razem wydawnictwo Media Rodzina przygotowało niezwykłą publikację: baśnie arabskie, które na potrzeby polskiego wydania spisała Iwona Taida Drózd.
Audiobook z tymi pięknymi opowieściami ukazał się pod tytułem „Aisha i wąż. Baśnie arabskie”.
To niezwykłe, egzotyczne historie, których bohaterami są wspaniałe postaci: szejkowie, poławiacze pereł. To wybór ponad dwudziestu opowiadań, których akcja rozgrywa się w rejonie Zatoki Perskiej.
Sama autorka przyznaje, że baśnie arabskie mają swe korzenie głównie w folklorze plemion beduińskich, ale zdarzają się również pewne niewielkie elementy charakterystyczne dla kultur hinduskiej i zachodnioeuropejskiej. To znakomity zbiór wciągających opowiadań, które zainteresują miłośników oryginalnych historii: dzieci i dorosłych, których intrygują niezwykłe dalekie krainy.
Baśnie arabskie „Aisha i wąż” na potrzeby nagrania wspaniale przeczytał Henryk Talar.


Opis uploadu:

wielkosc paczki: 306 MB
czas trwania: 03h 44m 52s
bit rate: 256kbps
rodzaj kompresji: rar
zawartosc uploadu: mp3
wersja jezykowa: PL
czyta: Henryk Talar
BRAK DANYCH NAPRAWCZYCH
Haslo: BrakDownload:

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Artykuł edytował: gibson1965 - 27 Styczeń 2018

Informacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.