Najgoretsze wstawki


Autor: pol31
Data: 17 Marzec 2009
Kategoria: Archiwum
+5
Kolejna odsłona słynnej serii zręcznościówek, tworzonych w głównej mierze z myślą o bywalcach salonów gier. Opisywana trzecia część początkowo ukazała się wyłącznie na konsolę Xbox (rok 2002), dopiero po trzech latach przerwy zdecydowano się wydać konwersję na komputery osobiste.

Akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP) przy czym rozgrywka przebiega w dość nietypowy sposób. W przeciwieństwie do wielu popularnych shooterów nie możemy sterować główną postacią. Widoczny na ekranie celownik służy do namierzania pojawiających się maszkar. Pomimo tego, iż fabuła nie odgrywa w trakcie zabawy zbyt dużej roli (ilustrują ją scenki przerywnikowe wykonane na enginie gry) to warto zaznaczyć jej obecność. Akcja trzeciej części osadzona została 19 lat po wydarzeniach, które miały miejsce w House of the Dead 2. Fabuła kręci się wokół znanych miłośnikom serii postaci. Lisa Rogan wraz z osobnikiem o pseudonimie G (jeden z głównych bohaterów drugiej części sagi) próbuje odnaleźć swojego ojca. Dziewczyna dowiaduje się, iż jest on przetrzymywany w pewnym dobrze strzeżonym kompleksie. Plany głównych bohaterów planuje natomiast pokrzyżować doktor Curien, który pojawił się we wszystkich odsłonach serii. Także i tym razem wystawi on do walki wytworzone przez siebie maszkary, nieumarłych czy też śmiertelnie niebezpieczne mutanty.

Jednym z podstawowych atutów opisywanej gry jest dynamiczny przebieg rozgrywki. Pojawiające się na ekranie potwory muszą być sprawnie eliminowane, bo w przeciwnym przypadku zranią głównego bohatera. Sterowana postać posiada pewien limit żyć, po jego wyczerpaniu zabawa jest automatycznie kończona. Oprócz wspomnianych już bestii co pewien czas spotyka się wyjątkowo silnych bossów, których przeważnie niszczy się strzelając w ustalone części ich ciała. Warto również nadmienić, iż otoczenie jest wysoce interaktywne. Widoczne na ekranie obiekty mogą i w wielu przypadkach powinny być niszczone. Niektóre przedmioty pozostawiają po sobie cenne apteczki czy też inne bonusy, z których można w trakcie zabawy korzystać. Badane lokacje są dość zróżnicowane, w trakcie zabawy odwiedzamy między innymi tereny zurbanizowane czy też ogromny podziemny kompleks badawczy.

Z racji tego, iż HotD III początkowo trafił do salonów gier, nie jest zbyt długi. Końcowe napisy można ujrzeć już po kilkudziesięciu minutach zabawy. Pewnym pocieszeniem są pojawiające się w niektórych miejscach rozwidlenia, które prowadzą do zupełnie nowych lokacji. Aby odkryć wszystkie możliwe warianty należy ukończyć grę co najmniej kilka razy. Co więcej, istnieje możliwość odblokowania innych bonusów, jak chociażby pełnej drugiej części House of the Dead czy też materiałów związanych z produkcją filmu na bazie mrocznej serii. Warto też dodać, iż gra jest nieco prostsza od swych poprzedniczek. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą opcji automatycznego przeładowywania broni po wyczerpaniu magazynka.

Opraw wizualna gry doczekała się oczywiście wielu usprawnień przy czym można zauważyć liczne odniesienia do poprzednich odsłon serii (projekty lokacji, wygląd potworów itp.). Grafika zawiera pewne elementy technologii cel-shading.

FaQ:
1.Pliki rozpakowuj tylko przy pomocy WinRARa
2.Jezeli cos sie nie chce rozpakowac to zapewne zle sie sciagnal plik..spróbuj jeszcze raz go sciagnac
3.Nie pomagam przy wpisywaniu seriala, crackowaniu lub tez patchowaniu gry lub programu
4.Wrzucam kiedy chce i to co uwazam za stosowne
5.Nie odpisuje na listy i komentarze szczególnie osob nowych o statusie "Uzytkownik" lub tez z malymi ilosciami publikacji na tym forum.

Link:
Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!
Informacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.