Najgoretsze wstawki


Autor: pol31
Data: 17 Marzec 2009
Kategoria: Archiwum
+5
Microsoft udostępnił darmową aplikację Pro Photo Tools, której głównym przeznaczeniem jest geotagowania zdjęć, czyli opisywania wykonanych fotografii przy pomocy współrzędnych geograficznych. Dodatkowo program pozwala dodawać, zmieniać i usuwać metadane dołączone do plików fotografii oraz umieszczać tak opisane fotografie w Microsoft Virtual Earth, konkurentem Gogle Earth.

Podczas korzystania z aplikacji możliwe jest wskazanie na mapie miejsca wykonania zdjęcia, które zostanie automatycznie zapisane w pliku informacje o lokalizacji. Z kolei w odwrotnej sytuacji, gdy posiadamy plik ze współrzędnymi geograficznymi, możemy łatwo przypisać je do fotografii. Dzięki temu automatycznie zostaną powiązane ze zdjęciem takie dane jak kraj, region, miasto, a nawet adres (o ile zdjęcie nie zostało zrobione na jakimś pustkowiu).
Osoby które korzystają z urządzeń GPS mogą załadować Pro Photo Tools plik zawierający dane przebytej o trasie i wyświetlić ją na mapie w oknie programu. Nowa aplikacja Microsoftu obsługuje standardowe formaty NMEA, GPX i KML. Następnie wystarczy myszką wskazać, w którym miejscu trasy zostało wykonane zdjęcie by w metadanych zostały zapisane współrzędne.

Pro Photo Tools obsługuje pliki JPEG, TIFF, a także RAW. Użytkownicy starszych okienek muszą mieć zainstalowany dodatek Windows Imaging Component (WIC), który w Windows Vista jest domyślne wbudowany. To właśnie silnik WIC, który korzysta z kodeków dostarczanych przez producentów aparatów, pozwala na przetwarzanie i obróbkę plików RAW.

Minusem tej prostej w obsłudze aplikacji jest fakt, że pracuje wyłącznie 32-bitowych platformach Windows XP SP2 oraz Vista. Jednak co ciekawe, kilka dni po premierze pojawiły się w Sieci informacje o dacie pojawienia się kolejnej wersji Photo Tools, która ma być zaprezentowana na wrześniowej Photokinie. Microsoft daje tym samych wyraźny sygnał, że na poważnie zaczął traktować rynek fotografii cyfrowej i obróbki obrazu.
FaQ:
1.Pliki rozpakowuj tylko przy pomocy WinRARa
2.Jezeli cos sie nie chce rozpakowac to zapewne zle sie sciagnal plik..spróbuj jeszcze raz go sciagnac
3.Nie pomagam przy wpisywaniu seriala, crackowaniu lub tez patchowaniu gry lub programu
4.Wrzucam kiedy chce i to co uwazam za stosowne
5.Nie odpisuje na listy i komentarze szczególnie osob nowych o statusie "Uzytkownik" lub tez z malymi ilosciami publikacji na tym forum.

Link:
Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!
Informacja
Użytkownicy z rangą Gość nie mogą dodawać komentarzy.