Menu

Download

Dzi¶ nas odwiedzili:
Archiwum:
Grudzień 2016 (892)
Listopad 2016 (2433)
PaĽdziernik 2016 (1961)
Wrzesień 2016 (1857)
Sierpień 2016 (2521)
Lipiec 2016 (2605)


Pokaż wszystkie tagi:
Wej¶cia na Vorek.pl z:
{referer}



NABÓR NA STANOWISKO


MODERATOR        UPLOADER



Classical mosaic of five elements (5CD, 2002)

Classical mosaic of five elements
Classical,Instrumental | 5CD | MP3 | 320 kbps |44,1kHz| 874 Mb




Tracklist:

CD 1 - Air :

01. Neville Marriner - Antonio Vivaldi "Spring" (The Four Seasons)
02. Munchener Bach-Orchester / Karl Richter - Johann Sebastian Bah "Air" (Orchestral suite No. 3 in D major BWV 1068) (excerpt)
03. Alfred Brendel – piano - Ludwig van Beethoven "Fur Elise" (Bagatelle in A minor, WoO 59)
04. Peter Hurford – organ / Michael Laird Brass Ensemble - Henry Purcell "Trumpet Tune and Air"
05. San Francisco Symphony & Chorus / Edo de Waart - Edvard Grieg "Anitra"s Dance" (Peer Gynt, Op. 23)
06. Chamber Orchestra of Europe / Andras Schiff piano - Johann Sebastian Bach "Keyboard Concerto No. 5 in F minor, BWV 1056" (Largo)
07. Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan / A. Baltsa / choeur de L’Opera de Paris - Georges Bizet "L"Amour est un oiseau rebelle" (Carmen)
08. Ivan Davis – piano - Louis Moreau Gottschalk "Souvenirs d"Andalousie"
09. Wiener Mozart Ensemble / Willi Boskovsky - Wolfgang Amadeus Mozart "Eine kleine Nachfmusik" (I Allegro) (excerpt)
10. Royal Concertgebouw Orchestra / Riccardo Chailly - Dmitri Shostakovich "Jazz Suite No. 2" (Waltz II)
11. L’Orchestre de la Suisse Romande / Richard Bonynge - Jaques Offenbach "Barcarolle" (Les Contes d’Hoffmann)
12. The Academy of Ancient Music / Christopher Hogwood - Henry Purcell "Rondeau" (Abdelazer)
13. Vladimir Ashkenazy – piano - Sergei Rachmaninov "Prelude in C sharp minor, op. 3 no. 2"
14. Vladimir Ashkenazy – piano - Frederic Chopin "Waltz in C sharp minor", op. 64
15. Orpheus Chamber Orchestra - Luigi Boccherini "Menuetto" from: Quintet in E major
16. George Malcolm – harpsichord - Francois Couperin "Rondeau" from: ‘Second Livre de pieces de clavecin – 8e Ordre
17. Daniel Barenboim – piano - Ludwig van Beethoven "Moonlight Sonata" (No. 14) 1st movement (Adagio sostenuto)
18. Katia & Marielle Labeque – piano - Johannes Brahms "Hungarian Dance No. 1 in G minor"
19. Academy of St Martin-in-the-Fields / Neville Marriner - Georg Frederich Handel "Arrival of the Queen of Sheba" (Solomon)
20. London Philharmonic Orchestra / Charles Dutoit Salvatore Accardo – violin - Nicolo Paganini "Rondo" (Violin Concerto No. 2, op. 7)
21. Stuttgarter Kammerorchester / Karl Munchinger - Johann Sebastian Bach "Badinerie" (Suite No. 2 in B minor)
22. Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan - 22. Peter Tchaikowsky "Waltz - allegro" (The Sleeping Beauty, op. 66)

CD 2 - Flame :

01. Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan - Richard Strauss “Also Sprach Zarathustra”
02. The Metropolitan Opera Orchestra / James Levine - Richard Wagner “The Ride of the Valkyries” (Die Walkure)
03. San Francisco Symphony & Chorus / Edo de Waart - Edvard Grieg “In the Hall of the Mountain King” (Peer Gynt, Op. 23)
04. Concergebow Orchestra / Riccardo Chailly - 4. Antonin Dvorak “Carnival overture”
05. Wiener Philharmoniker / Aram Khachaturian - Aram Khachaturian “Sabre dance”
06. Philip Jones Brass Ensemble - Clarke “Trumpet Voluntary”
07. The Cleveland Orchestra / Christoph von Dohnanyi - Ludwig van Beethoven “Symphony No. 5. Allegro con brio”
08. Mitsuko Uchida – piano - Wolfgang Amadeus Mozart “Rondo alla Turca” (Piano Sonata No. 11, K. 331)
09. Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan / Lazar Berman – piano - Peter Tchaikovsky “Piano Concerto No. 1 in B flat minor, op. 23” – Allegro non troppo e molto maestoso
10. Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan - Georges Bizet “Carmen” (Prelude)
11. choir & orchestra of German Opera, Berlin / Eugen Jochum - Carl Orff “Fortune plango vulnera” (Carmina Burana)
12. Peter Hurford – organ - Johann Sebastian Bach “Toccata and Fugue in D minor, BWV 565” (excerpt)
13. Orchestra and Chorus of Theatre National de l’Opera de Paris / Georges Pretre / N. Ghiaurov – bass - Charles Gounod “Le veau d’or est toujours debout” (Faust)
14. Orchestre Symphonique de Montreal / Charles Dutoit - Maurice Ravel “Bolero” (finale)
15. Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan - Johann Strauss “Perpetuum mobile” op. 257 (Musical Joke)
16. National Philharmonic Orchestra / Richard Bonynge - Gioacchino Rossini (arr. Respighi) “Tarantella” (from La Boutique fantasque)
17. The Clevelend Orchestra / Lorin Maazel - Hector Berlioz “Le Carnaval romain – overture”
18. Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan / J. van Dam / Ch. Barbaux / choeur de L’Opera de Paris - Georges Bizet “Votre toast, je peux vous ie render”
19. Stuttgarter Kammerochester / Karl Munchinger / Martin Haselbock – organ - Tomaso Albinoni “Adagio in G minor”, arr. Giazotto
20. Munchener Bach-Orchester / Karl Richter / Aurele Nicolet – flute - Johann Sebastian Bach “Rondeau” (Orchestral suite No. 2 in B minor BWV 1067)
21. John O’Connor – piano - Ludwig van Beethoven “Piano Sonata No. 1” (Prestissimo)
22. Royal Philharmonic Orchestra / Walter Weller - Johannes Brahms “Hungarian Dance No. 5 in F sharp minor”

CD 3: - 3 Ground :

01. Choir & orchester of German Opera, Berlin / Eugen Jochum - Carl Orff “O, Fortuna” (Carmina Burana)
02. The USSR Symphony Orchestra / E. Svetlanov - Mikhail Glinka “Chernomor’s March” (Ruslan and Ludmila – excerpt)
03. Coro e orchestra dell’Accademia di Santa Cecilia, Roma / C. Franci / G. Nucci – chorus master - Giuseppe Verdi “Gli arredi festivi” (Nabucco)
04. Mischa Maisky – cello / Orchestre de Paris / S. Bychkov - Gabriel Faure “Elegie” op. 24 (excerpt)
05. K. Ricciarelli – soprano / Philharmonia Chorus / Philharmonia Orchestra / Carlo Maria Giulini - Gioacchino Rossini “Inflammatus et accensus” (Stabat Mater)
06. Amadeus Quartet - Franz Schubert “Death and the Maiden” (from String Quartet D810)
07. Alfons and Aloys Kantarsky – piano / Vienna Philharmonic / K. Bohm - Camile Saint-Saens “The Cuckoo” (Carnival of the Animals)
08. Frederic Chopin “Marche Funebre. Lento” (Piano Sonata No. 2 in B flat minor, op. 35) - Martha Argerich – piano
09. Wiener Staatsopernchor / Wiener Philharmoniker / G. Solti - Wolfgang Amadeus Mozart “Dies irae” (Requiem)
10. Ambrosian Opera Chorus / J. McCarthy / London Philharmonic Orchestra / L. Gardelli - Giuseppe Verdi “Chorus of Scottish exiles: Patria oppressa!” (Macbeth)
11. The Argo Chamber Orchestra / George Guest; The Choir of St. John’s College, Cambridge / F. Palmer – soprano, A. Hodgson – contralto, D. Hill – organ - Giovanni Battista Pergolesi “Stabat Mater dolorosa”
12. San Francisco Symphony Orchestra & Chorus / Edo de Waart - Edvard Grieg “Peer Gynt’s Homecoming – Prelude to Act 5” (Peer Gynt, Op. 23)
13. Staatskapelle Dresden / Peter Schreier - Johann Sebastian Bach “Herzliebster Jesu, was hast du verbrochen” (Choral from St. Matthew Passion)
14. Festival Strings Lucerne – Rudolf Baumgartner - Johann Pachelbel “Canon in D major”
15. Kiri te Kanawa / Choir of St. Paul’s Cathedral / English Chamber Orchestra / B. Rose - 15. Franz Schubert “Ave Maria”
16. Daniel Barenboim – piano - Felix Mendelssohn “Funeral March” (Songs without words, op. 62)
17. Thomas Maser / Chor und Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks / L. Bernstein - Joseph Haydn “Nun schwanden vor dem heiligen Strahle / Verzweiflung, Wut und Schrecken” (The Creation)
18. I. Saizewa – piano / Bolshoi Theatre Violin Ensemble / Julij Rejentowitsch - Anton Rubinstein “Melody in F major” op. 3, no. 1
19. London Philharmonic Orchestra / Bernard Haitink - Dmitri Shostakovich “Symphony No. 7 op. 60 ‘Leningrad’ – Allegretto” (excerpt)
20. Wiener Philharmoniker / Herbert von Karajan - Giuseppe Verdi “Triumphal March” (Aida)
21. Simon Preston – organ - Johann Sebastian Bach “Adagio” (Toccata, Adagio, and Fugue in C major BWV 564)
22. Shlomo Mintz – violin / Clifford Benson – piano - Antonin Dvorak “Slavonic Dance in E minor” op. 72, no. 2 (arr. F. Kreisler)

CD 4 - Time :

01. Áîëüřîé Ńčěôîíč÷ĺńęčé îđęĺńňđ Ăîńňĺëĺđŕäčî ŃŃŃĐ /Â.Ôĺäîńĺĺâ - Georgi Sviridov “Time, Forward!”
02. San Francisco Symphony & Chorus / Edo de Waart - Edvard Grieg “Morning Mood – Prelude to Act 4” (Peer Gynt, Op. 23)
03. Philharmonia Orchestra / Vladimir Ashkenasy - Nicolai Rimsky-Korsakov “The Flight of the Bumblebee”
04. Arthur Grumiaux – violin, Istvan Hajdu – piano - Fritz Kreisler “Schon Rosmarin”
05. Peter Tchaikovsky “Dance of the Little Swans” (Swan Lake, op. 20) - Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan
06. Carl choir & orchestra of German Opera, Berlin / Eugen Jochum / Dietrich Fisher-Dieskau – bariton - Carl Orff “Estuans interius” (Carmina Burana)
07. Daniel Barenboim – piano - Ludwig van Beethoven “Appassionata” (No. 23) 1st movement (Allegro assai)
08. New York Philharmonic orchestra / Leonard Bernstein / John Corigliano – violin - Antonio Vivaldi “Summer Storm” (The Four Seasons – Summer, op. 8, RV315)
09. Jules Massenet “Meditation” (Thais) - National Philharmonic Orchestra / Richard Bonynge / Nigel Kennedy – violin
10. Gothenburg Symphony Orchestra / Neeme Jarvi / Lilya Ziberstein – piano - Edvard Grieg “Piano Concerto in A minor, op. 16” (excerpt)
11. Wiener Philharmoniker / Herbert von Karajan - Peter Tchaikovsky “Dance of the Sugar Plum Fairy” (The Nutcracker)
12. Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan - Johann Strauss “Auf der Jagd” op. 373 (The Hunt – Polka rapide)
13. Orchestre symphonique de Montreal / Charles Dutoit / Carlos Bonell – guitar - J. Rodrigo “Concierto de Aranjuez” (Adagio – excerpt)
14. Peter Hurford – organ - Felix Mendelssohn “Wedding March”
15. Camerata Academica des Mozarteums Salzburg / Sandor Vegh / Andras Schiff – piano - Wolfgang Amadeus Mozart “Il Andante” (from Piano Concerto No. 21 in C major, K467 ‘Elvira Madigon’)
16. Festival Strings Lucerne / Rudolf Baumgartner / Zino Francescatti – violin - Johann Sebastian Bach “Adagio” (Violin Concerto in E major BWV 1042)
17. The Chamber Orchestra of Europe / Claudio Abbado - Gioacchino Rossini “William Tell” (Overture – finale)
18. Helen Watts – contalto / Thurston Dart – harpsichord / Desmond Dupre – viola da gamba - Henry Purcell “Music for a while” (Oedipus)
19. VA - 19. Michael Oginsky “Polonaise” (Farewell to Native Land)
20. Wiener Philharmoniker / Aram Khachaturian - Aram Khachaturian “Lezghinka”
21. Munchener Bach-Orchester / Karl Richter / Aurele Nicolet – flute - Johann Sebastian Bach “Minuet” (Orchestral suite No. 2 in B minor BWV 1067)
22. BBC Symphony Orchestra / Colin Davis / John Alldis Choir - Wolfgang Amadeus Mozart “Lacrimosa” (Requiem, compl. Sussmayr)

CD 5 - Water :

01. London Symphony Orchestra / Sir Georg Solti - Michail Glinka “Ruslan and Lyudmila – Overture”
02. Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan - Johann Strauss “An der schonen, blauen Donau” op. 314 (The Blue Danube)
03. Berliner Philharmoniker / Herbert von Karajan - Peter Tchaikovsky “Scene – moderato” (Swan Lake, op. 20)
04. Ch. Eisenbach / R. Koeckert / O. Riedl / J. Merz / G. Hortnagel - Franz Schubert “Forellen-Quintett” D. 667 (Theme-Andantino)
05. Vienna Symphony Orchestra / Ferenc Fricsay - Wolfgang Amadeus Mozart “Allegro molto” (Symphony No. 40 in G minor, K. 550)
06. Daniel Barenboim – piano - Felix Mendelssohn “Venetian Gondola Song” op. 30 no. 6
07. The USSR Large Symphony Orchestra / V. Fedoseyev - Georgi Sviridov “Waltz”
08. Sviatoslav Richter – piano - Sergei Rachmaninov “Prelude in G minor” op. 23 no. 5
09. M. Reisen / Choir and Orchestra of Bolshoi Theatre - Nikolai Rimsky-Korsakov “Song of the Vicking guest”
10. Kurt Moll / Chor und Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks / L. Bernstein - Joseph Haydn “Rollend in schaumenden Wellen” (The Creation)
11. Werner Haas – piano - George Gershwin “Allegro ben ritmato e deciso” (Three Preludes for piano solo)
12. Symphonie – Orchester Graunke / W. Mattes / W. Brokmeier / Chor der Bayerischen Staatsoper Munchen - Emmerich Kalman “Aus ist’s mit der Liebe – Ganz ohne Weiber geht die Chose nicht” (Silva)
13. The English Concert / T. Pinnock - George Frideric Handel “Andante” (Water Music Suite HWV 348)
14. Mischa Maisky – cello / Orchestre de Paris / S. Bychkov - Camille Saint-Saens “The Swan” (The Carnival of the Animals)
15. Ivan Davis – piano - Louis Moreau Gottschalk “Souvenir de Porto Rico”
16. Sumi Jo – Konigin der Nacht / Wiener Philharmoniker / Sir Georg Solti - Wolfgang Amadeus Mozart “Der Holle Rache” (Die Zauberflote)
17. Daniel Barenboim – piano - Franz Liszt “Liebestraum”, S. 541 no. 3 (Dream of Love)
18. Alexis Weissenburg – piano - Claude Debussy “Jardins sous la pluie” (Estampes)
19. Wilhelm Kempff – piano - 19. Franz Schubert “Moment musical in F minor” D780 (op. 94) no. 3
20. Gothenburg Symphony Orchestra / Neeme Jarvi - Leo Delibes “Pizzicati” (Gavotte from Sylvia)
21. The Academy of St. Martin in the Fields / Sir Neville Marriner - Wolfgang Amadeus Mozart “A Musical Joke – Presto”, K. 522
22. Itzhak Perlman – violin - Nicolo Paganini “Caprice No. 24 in A minor” op. 1


Classical mosaic of five elements (5CD, 2002)



Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!



Podziel się !

Delicious'da Share  Share on Facebook  Friendfeed Share  Google Shared  StubmleUpon'da Share  Digg'de Share  Netvibes'de Share  Reddit'de Share RSS Feeds Subscribe!

Powrót
Przegl±dasz witrynę jako go¶ć.
Dlatego zachęcamy do rejestracji lub do zalogowania się.

Informacja
Użytkownicy z rang± Gość nie mog± dodawać komentarzy.